TÜRKÇE DEUTSCH
PROJEKTEHALLAC MEDIENVON UNSPRESSEANKÜNDIGUNGENIMPRESSUMKONTAKT

Viyana kent meydanında yapılacak sanat performansı için katılımcı aranıyor!

Sanat performansının adı, “Sükûnetin Patlayışı”. 19 Ekim günü Praterstern'de gerçekleştirilecek. Projenin başında uluslararası performanslar, tiyatro, multimedya-yerleştirme sanatları ve kentsel etkinlikler geliştiriren bir sanatçı, kareograf ve yönetmen olan Claudia Bosse bulunuyor. Katılmak isteyenler, 20 Eylül gününe kadar kayıt yapabilecek.

Viyana – Viyana’da yapılacak bir saatlik “Sükûnetin Patlayışı” adlı sanat performansı için 100’den fazla katılımcı aranıyor. Organizasyonunu “theatercombinat”’ın üstlendiği ve “Kunst im Öffentlichen Raum” (KÖR) tarafından desteklenen bu projenin başında, uluslararası performanslar, tiyatro, multimedya-yerleştirme sanatları ve kentsel etkinlikler geliştiriren bir sanatçı, kareograf ve yönetmen olan Claudia Bosse bulunuyor. Katılmak isteyenler, 20 Eylül gününe kadar kayıt yapabilecek. Provalar, 1 ve 8 Ekim günü saat 15:00'te Votivpark'da; 17 ve 18. Ekim günü saat 17:00'da Praterstern'de gerçekleştirilecek. Gösteri, 19 Ekim günü Praterstern'de olacak.

Sükûnetin Patlayışı” adlı bu sanat performansında; farklı yaş, köken ve dillerden oluşan 100 kişiden fazla insan bir meydanda toplanıp sessizce bekleyerek bir birlik oluşturacak. 60 dakika boyunca gündelik hayata özgü davranışlar sergileyecek şekilde, karşılıklı yer değiştirerek, bir kareografi oluşturacaklar. Bütün katılımcılar, yaklaşık 50 dakika sonra hayat hikâyelerini kendi ana dillerinde fısıldamaya başlayacaklar. Daha sonra sırayla teker teker meydanı terk edip etkinliği sonlandıracaklar. “Sükûnetin Patlayışı”; kamu alanlarını sosyal farklılıkların kullanımına açmak için işgal eden ve meydanları çok kültürlü bir toplum için geçici bir arşiv olarak gören, bir sessiz korodur.


........................................................................................
Kayıt ve bilgi için:
www.theatercombinat.com
explosionderstille@theatercombinat.com
Tel.: 0699 1 038 11 17
<-geriye: